שכחת סיסמא?
שכחת שם משתמש?
אין חשבון עדיין?
יצירת חשבון
מונה צפיות תוכן : 55113
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
שיהאן שלום אביטן PDF הדפסה דוא
שיהאן שלום אביטן, ראש ארגון הווסט קוסט שוטו קאן קראטה אינטרנציונל  - WCSKKAI

 

שיהאן שלום אביטן, ראש ארגון הווסט קוסט שוטו  קאן  קראטה  אסוסווישן  אינטרנציונל, נולד במרוקו ב- 18 באפריל 1952. עלה לישראל בשנת 1955.

את פעילותו הספורטיבית החל בעודו ילד. בגיל 11 התאמן בהאבקות בסגנון יווני/רומי ואף זכה בהישגים רבים וביניהם מדלית זהב באליפות ישראל.

 

את אימוני הקראטה החל בשנת 1968 ובשנת 1972 קיבל את הדרגה דאן 1. ההיכרות הראשונה עם שיהאן אד המילי, ראש ארגון הווסט קוסט העולמי, הייתה בשנת 1978 כאשר שיהאן המילי הגיע לישראל בפעם הראשונה לבקשת תלמידו לשעבר בוב בטווין. במעמד זה, נבחן אביטן לדאן 2. בשנת 1980 שיהאן המילי הוזמן לישראל ע"י שיהאן אביטן, במטרה להעביר מחנה אימונים. בביקור זה נרקמו יחסים חמים בין שיהאן המילי לאביטן ועקב כך, אביטן מונה לנציג רשמי של הווסט קוסט שוטו קאן קראטה בישראל. בשנת 1984 שיהאן אביטן היה בין מקימי  התאחדות  הקראטה  החדשה   בישראל יחד עם סנסה אבי בלייר, שיהאן חיים בכר ושיהאן רוני קלוגר.

שיהאן אביטן, דמות מוכרת ודומיננטית בענף הקראטה בישראל, כמו כן עבר עשיר של שנים בתחרויות לאומיות ובייצוג ישראל באליפויות אירופה ואליפויות עולם בין השנים 1983 ל- 1989. אביטן השתתף כמתחרה בשלוש מכביות: ה-10, ה-11 וה-13 וכשופט וכמנהל התחרות בשלוש המכביות: ה-14, ה-15 וה-16.  במכביה ה-17, כ-יו"ר ההתאחדות וכמנהל תחרויות. שיהאן אביטן  השתתף בכינוסי הפועל אחד כמתחרה ואחד כשופט ראשי ומנהל התחרות. שיהאן אביטן פרש מתחרויות בשנת 1989 לאחר זכייה משולשת באותה שנה. מקום ראשון באליפות הגרנד צ'מפיון של דרום קליפורניה, מדלית זהב באליפות ישראל ומדלית זהב במכביה ה- 13. שיהאן אביטן נבחר חמש פעמים כספורטאי השנה של  עיתון הד הקריות. בשנת 1994, שיהאן אביטן מונה לשופט ראשי בהתאחדות הקראטה בישראל וכן למזכיר ההתאחדות המוכרת ע"י רשות הספורט והועד האולימפי. בחודש מאי 1996, אביטן מונה לראש ארגון

ה- WORLD FEDERATION  OF KARATE DO ORGANIZATION - ISRAEL . ב- 1997, אביטן מונה לחבר בצוות ועדת הדרגות הראשונה בהתאחדות הקראטה בישראל. ב- 6 ביוני 1999, שיהאן אביטן יחד עם אשתו ובנו, טסו ללוס אנג'לס על מנת לשהות במחיצתו של שיהאן המילי, עקב החמרה במצב בריאותו ממחלת הסרטן ממנה סבל. ב- 8 ביוני, הוזמנו לביתו של שיהאן המילי המאמן הראשי של מועדון הווסט קוסט בטמפל סיטי, סנסה דיויד אורבט וסנסה רנדי טירייל, כמו כן הכומר המקומי שהוא גם חברו הטוב של שיהאן  ובמעמד זה, שיהאן המילי הודיע כי שיהאן אביטן יהיה ראש ארגון הווסט קוסט שוטו קאן העולמי לאחר מותו ולאות הוקרה, העניק לאביטן את טבעת ההתאחדות עם סמל הווסט קוסט שוטו קאן העולמי. בתאריך 11 ביוני, התקיימה פגישה בביתו של שיהאן ואליה זומנו המאמנים הבכירים של ארגון הווסט קוסט ושל WFKO, שני הארגונים אותם הקים שיהאן המילי וזאת על מנת להודיע מי יהיו ראשי הארגונים הללו במדינות השונות וכן את מינויו של שיהאן אביטן כממשיך דרכו  לאחר מותו. בתאריך 14 ביוני, שיהאן המילי העניק לאביטן את הדרגה דאן 7, הדרגה הגבוהה ביותר בווסט קוסט. ב- 16 ביוני שיהאן אביטן נאלץ לחזור לישראל וב- 22 ביוני הגיע הבשורה המרה על מותו של שיהאן המילי.  בתאריך 26 ביוני בטקס פרידה לזכרו של שיהאן שהתקיים במועדון המרכזי בארה"ב, פתחו את צוואתו האחרונה ושם צוין כי שיהאן שלום אביטן מישראל מונה לראש ארגון הווסט קוסט שוטו קאן  קראטה  אינטרנציונל  לכל  חייו  וכן הועלה לדרגת האצ'י –דאן  (דאן 8).

 

באסיפה כללית שהתקיימה בתאריך ה-25 במאי 2004, שיהאן אביטן נבחר פה אחד ליו"ר התאחדות הקראטה בישראל. בתקופת כהונתו הראשונה, חל שינוי דרסתי בהתאחדות הקראטה שהביא אותה לאחד האיגודים המובילים בענפי אומנויות הלחימה בישראל.  התאחדות הקראטה בישראל, חברה בארגוני הקראטה WKF ו- EKF. כמו כן, מוכרת ע"י הוועד האולימפי העולמי ומשרד החינוך והספורט בישראל.

 

אך מעל לכל, שיהאן שלום אביטן מתחייב להמשיך את דרכו ופועלו של שיהאן המילי ולהשקיע את כל חייו בהמשך קיומו וקידומו של ארגון הווסט  קוסט שוטו קאן בהתאם לפילוסופיה של שיהאן אד המילי, יהי זכרו ברוך.

 

RESPECT - BUT FEAR NO MAN